BLOG - Yıldırım Hukuk

Anasayfa / BLOG

Kamu Davası Nedir, Nasıl Açılır?

Ceza davaları arasında sıklıkla adı geçen kamu davası nedir, nasıl açılır? Başlığı altında, kamu davalarıyla ilgili detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Bu davalar doğrudan açılabileceği gibi, nitelikli dolandırıcılık gibi suçlardan dolayı açılmış davalarda mağduriyetin giderilmesi halinde de dosyanın kamu davası olarak devam etme durumu vardır.

İfade Vermek İçin Avukat

Tanık ya da şüpheli sıfatıyla ifade verebileceğiniz gibi, müşteki sıfatıyla da ifade vermeniz mümkündür. Bu nedenle özellikle de şüpheli sıfatıyla ifade vermek için avukat tutmak, hukuk alanında mağdur olmamak için önemlidir.

Resmi Evrakta Sahtecilik Suçu

Resmi evrakta sahtecilik suçu, hukuksal açıdan ciddi cezai yaptırımlar gerektiren önemli suçlardan biridir. Bu yüzden resmi evrakta sahtecilik avukatı yardımı almanız büyük önem taşıyor.

Terörizmin Finansmanı Suçu ve Yardım Etme Suçu

Terörizmin finansmanı suçu, yasalarca terör örgütü olarak belirlenen veya örgütsel faaliyetler için yeni yapılanmış gruplara bilerek yiyecek, malzeme, para veya değerli eşya temininde bulunulmasını kapsamaktır. Kanunun amacı terör örgütlerinin finansal kaynaklarının ortadan kaldırılmasını sağlamak ve terörle her anlamda etkin bir mücadele etmektir.

Kiracı Tahliye Davası, Avukatı

Kiracı Tahliye Davası, kısaca kira için tutan kişinin kiraladığı mülkü, terk etmemesi sonucu açılmakta olan davalara verilen isimdir.

Şirket avukatı, Şirketler için hukuki danışmanlık

Şirket avukatı, ticari anlamda faaliyet göstermekte olan firma ya da şirketlere özle olarak hizmet vermekte olan avukatlara verilen isimdir.

İşe İade Davası Ne Zaman Açılır?

İşverenlerin haksız gerekçelerle işçiyi işten çıkarmasıyla birlikte İş Kanunu devreye girmekte ve işçi işe iade davası açabilmektedir.

Sultanbeyli Kiracı Tahliye Avukatı

Sultanbeyli Kiracı Tahliye Avukatı kira hukuku içerisinde sayısız sorunla karşılaştığı için geçtiğimiz dönemlerde, kiralayan ve kiracı sözleşmesi Borçlar Kanunu içerisine dahil edilmiştir. Olası sorunlarda kiracı tahliye avukatına başvurulması halinde işinde uzman avukatlarla çalışılması işlemi daha hızlı açığa kavuşturacaktır.

Kadıköy Kiracı Tahliye Avukatı

Kadıköy Kiracı Tahliye Avukatı hizmetlerimiz tüm İstanbul’da faaliyet göstermektedir. En çok karşılaşılan Kadıköy kira hukuku avukatı kadromuz, kira bedellerini artırmak için kira tespit davası ve kiranın ödenmemesi nedeniyle tahliye davalarını üstlenmektedir.

Maltepe Kiracı Tahliye Avukatı

Maltepe Kiracı Tahliye Avukatı olarak ihtiyaç duymakta olduğunuz tüm sözleşme türleri hazır edilmektedir. Yine sözleşmelerinizin son bulduğu dönemlerde ortaya çıkmış olan sorunlardan kaynaklı yürütülen tahliye davalarını üstlenmekteyiz.

Pendik Kiracı Tahliye Avukatı

Pendik Kiracı Tahliye Avukatı olarak Pendik başta olmak üzere İstanbul’un tüm semtlerine özel hizmetlerimizi sunmaktayız. Kapsamlı hizmet anlayışımız ile Pendik Kira Hukuku Avukatı anlamında bize ulaşan tüm talepleri yerine getiriyoruz.

Türk Vatandaşlığı Avukat

Türk vatandaşı olmak isteyen kişinin ergin ve ayırt etme gücüne sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda Türkiye’de kesintisiz olarak en az 5 yıl ikamet etme zorunluluğu bulunmaktadır. Türk vatandaşı olmak isteyen kişiler avukat yardımı ile başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Gebze Kiracı Tahliye Avukatı

Gebze Kiracı Tahliye Avukatı, Kiracı tahliye davasını üstlenmekte olan yetkili kişilere verilen isimdir. Bu dava, kiracı olan kişilere açılmaktadır. Kiracı durumundaki kişiler içinde bulundukları mülkleri terk etmediklerinden kaynaklı olarak mal sahipleri bu davaları açmak durumunda kalırlar.

Tuzla Kiracı Tahliye Avukatı

Tuzla Kiracı Tahliye Avukatı ya da Tuzla Kira Hukuku Avukatı olarak isimlendirilmekte olan bir meslek türüdür. Özellikle gayrimenkul sahibi olan kişiler için kiraya verilmiş olan ev ya da iş yeri bazen kira gelirinden daha fazla giderlere sahip olabiliyor.

Kadıköy Gayrimenkul Avukatı

Eşya hukukunun taşınmazlarla ilgili davalarını incelemekle mükellef kişilere gayrimenkul avukatı denmektedir. Ülkemizdeki gayrimenkul konusundaki ivmesi ve hızı sebebiyle oldukça önemli bir hizmet kolu olarak kendisini göstermektedir.