İstanbul Avukat

İstanbul Avukat

İstanbul Avukat

İstanbul Avukat bürosu olarak müvekkillerimizin talepleri doğrultusunda her zaman alternatif çözümler üretmekteyiz. Yasal süreçlerde müvekkillerimizin haklarını sonuna kadar savunarak sonuç odaklı çözümler ile yeni problemlerin oluşmasının önüne geçmekteyiz.

Hukuk büromuz uzun yıllara dayanan tecrübesi ve deneyimi sayesinde sadece avukatlık hizmetleri açısından değil arabuluculuk ve danışmanlık hizmetleri ile de sizlere yardımcı olabilmektedir. İstanbul avukat ekibimiz genel olarak kamulaştırma davaları, iş ve trafik kazalarından kaynaklı olarak doğan tazminat davaları, ortaklığın giderilmesi davaları, iş, miras ve gayrimenkul hukuku ile ilgili tüm davalar ile ilgilenmektedir.

 

Kamulaştırma Davaları

Kamulaştırma davaları eski adı ile istimlak davaları olarak da bilinmektedir. Özellikle bu süreçte bir avukat aracılığı ile davalarınızın takip edilmesi oldukça önemlidir. Kamulaştırma davaları genel olarak sadece mülkiyeti özel kişilere ait olan taşınmazlar için yapılabilmektedir.

Eğer yapılacak işlem kamunun yararına uygun değil ise ve kamu için de herhangi bir fayda amacı taşımıyorsa kamulaştırma işleminin iptal edilmesi gerekmektedir. Bu süreç içerisinde bedel ödenmiş olsa bile öncelik her zaman kamunun yararına bir hizmete amaç edebiliyor olmasıdır. Bunların dışındaki tüm durumlarda ise kamulaştırmanın iptali gerekmektedir. İptal edilmesi gereken tüm işlemler ise yargılama sürecine tabidir.

Kamulaştırma davaları için İstanbul avukat ekibimiz ile birlikte çalışabilirsiniz. Hukuk büromuzda çalışan avukatlarımız özellikle kamulaştırma davalarını da yakından ilgilendiren gayrimenkul hukuku ile ilgili yeterli bilgi ve donanıma sahiptir.

Kamulaştırma davalarında araziler dışında konunun değerlendirilmesi için de deneyimli bir avukat ile çalışmanız sizlerin yararınıza olacaktır. Özellikle mülk sahibi açısından gereken sürelerde davaların açılması gerekmektedir. Çıkacak olan bedellerin gerçek değerlerinin tespit edilmesi için kamulaştırma davaları için kesinlikle bir avukat ile bu süreci takip etmeniz tavsiye edilmektedir.

 

Tazminat Hukuku( İş Kazası- Trafik Kazası)

Tazminat hukuku davaları hem maddi hem de manevi tüm tazminat davalarını ve konularını kapsamaktadır. Herhangi bir olay karşısında haksız fiillerden dolayı tazminat anlaşmazlıkları meydana gelebilir. Bunun için de tazminat davaları maddi ve manevi olmak üzere iki farklı kategori altında incelenmektedir.

Maddi tazminat davaları iş gücü kaybından dolayı bedensel olarak zarar görme, ölüm nedeni ile maddi destekten yoksun kalma ve maluliyet gibi durumları kapsamaktadır.

Manevi tazminat ise kişinin ruhsal bütünlüğünü bozan manevi durumların karşılığı amacı ile açılan davalar bütünü olarak değerlendirilmektedir.

İş davaları içerisinde de oldukça önemli olan iş kazaları da maddi ve manevi tazminat davalarına en fazla konu olan durumlardan biridir. Ayrıca trafik kazaları gibi durumlarda da yine tazminat hukuku devreye girmektedir. Maddi ve manevi tazminat davalarında haklarınızı kaybetmemek için İstanbul avukat arkadaşlarımız ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

 

Ortaklığın Giderilmesi Davaları

Ortaklığın giderilmesi davaları hukuk içerisinde izale-i şuyu davası olarak tanımlanmaktadır. Hem taşınır hem de taşınmaz mallar için açılabilecek bir dava türüdür. Özellikle paylı veya elbirliği ile mülkiyet durumu olan ortaklıklarda paydaşlığın son verilmesi için gerekli olan yasal süreci kapsamaktadır.

Ortaklığın giderilmesi davaları için bu süreçte haklarınızın yakından takip edilmesi ve korunması adına profesyonel bir avukat ile çalışmanız oldukça önemlidir. Çünkü davacılardan herhangi bir davadan feragat etmiş olsa bile davalılardan birisi devam etme kararını mahkemeye sunduğunda mahkemeden sonuç çıkabilmektedir.

 

İş Hukuku

İşçi ve işveren ile ilgili tüm uyuşmazlıklar iş hukuku içerisinde kanunlar ile belirlenmiştir. İşten çıkartıldığınızda veya işveren olarak işçileriniz ile ilgili uyuşmazlıklar yaşadığınızda bir vekile ihtiyacınız olabilir. Bu süreçte iş hukuku kapsamında haklarınızın daha sağlıklı bir şekilde korunabilmesi için avukatlarımız ile görüşebilirsiniz. İstanbul avukat ekibimiz özellikle işçi ve işven davalarında arabuluculuk ile ilgili de hizmet sunmaktadır.

İş hukuku için eğer konunun uzmanı olmayan bir avukat ile birlikte çalışırsanız pek çok hakkınızdan mahrum olabilirsiniz. Özellikle hak kaybına uğramamak için arabuluculuk aşamasına çok dikkat etmelisiniz. Arabuluculuk aşamasında atılacak olan her imzanın dava yolu nezdinde kapalı olduğunu bilmenizde yarar olacaktır. Bunun için çalışmış olduğunuz süre boyunca elde ettiğiniz haklarınızı almak için avukatlarımız sizlere destek olmaktadır.

 

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul hukuku içerisine dâhil olan tüm konularda avukatlarımız ile birlikte proje sahiplerini ve tüm yatırımları temsil etmekteyiz. Taşınmazları konu edinen gayrimenkul hukuku çok kapsamlı bir hukuk dalıdır. Taşınmazlar ile ilgili yaşayabileceğiniz pek çok sorun ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Özellikle tapu iptali davası, kira tespiti ve miras hukuku ile de bağlantılı olan taşınmazların davalarının süreçlerini takip edilmesi oldukça önemlidir.

Tüm taşınmaz mallarının alımı ve satımı ile ilgili hukuki olarak danışmanlık ve vekillik talepleriniz için İstanbul avukat ekibimizi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Miras Hukuku

İstanbul avukat ekibimiz miras davaları ile ilgili tüm yasal süreç içerisinde sizlere destek olmaktadır. Miras hukuku kapsamı içerisinde ortaya çıkan tüm sorunların çözüme ulaştırılması için yasaya başvurulması zorunludur. Miras hukuku ayrıca miras kanunu olarak ayrı bir kanun içerisinde tanımlanmamıştır. Miras hukuku tamamen TMK içerisinde yer almaktadır.

Özellikle mal kaçırma davaları miras hukuku içerisinde en sık görülen davalardan biridir. Muris muvazaası olarak da tanımlanan kavram mal kaçırma anlamına gelmektedir. Mal kaçırma davalarından başarılı sonuçlar elde edebilmek için mutlaka ispat şartı aranmaktadır.

İstanbul avukat ekibimiz sizlere miras hukuku alanında sahip oldukları tecrübe ve deneyim ile profesyonel olarak vekillik hizmeti sunmaktadırlar.


Konu ile ilgili diğer Yazılarımız