Kadıköy Kiracı Tahliye Avukatı

Anasayfa / Blog / Kadıköy Kiracı Tahliye Avukatı


Kadıköy Kiracı Tahliye Avukatı

Kadıköy Kiracı Tahliye Avukatı hizmetlerimiz tüm İstanbul’da faaliyet göstermektedir. En çok karşılaşılan Kadıköy kira hukuku avukatı kadromuz, kira bedellerini artırmak için kira tespit davası ve kiranın ödenmemesi nedeniyle tahliye davalarını üstlenmektedir.

Diğer popüler davalarımız ise;

 • İhtiyaç nedeniyle kiracının tahliyesi
 • İşyeri ve konut kira sözleşmesi hazırlanması
 • Tahliye taahhüdü hazırlanması
 • Kiraya verenin kiralanan konut veya işyerini tahliye ettirmesi
 • Konutun ya da işyerinin yeniden inşası nedeniyle tahliye davası

Yukarıda bahsedilen çeşitli uyuşmazlık hallerinde firma olarak danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.

 Kadıköy kira hukuku avukatı personel kadromuz, emsal kira davaları ile yakından tanınmaktadır. Geçmiş tecrübelerimizden edindiklerimiz ile kira hukuku ve kira davaları konusunda oldukça etkiliyiz.

Üstlenmiş olduğumuz tüm dava ve süreçli soğuk kanlılıkla takip etmekteyiz. Vekili olduğumuz kişiler için en iyi işi ortaya çıkarmaktayız.

Türkiye’de Kira Hukuku

Kira anlaşmalarının 1 Temmuz 2012 tarihinden sonra ve ya önce olma koşuluna göre kira hukuku devreye girmektedir.

Kira Sözleşmeleri Hakkında

Kullanma ve yararlanma hakkı veren ve

Çeşitli amaçlara hizmet etmekte olan ve her iki tarafa da özel haklar getirmekte olan sözleşmeler çoğu zaman hukuki problemler ile sonuçlanmaktadır.

Bina, iş yeri, konut, finansal, oto kiralama ve ürün hasılatı gibi farklı konularda da kira sözleşmeleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Kira konusunda uzman avukat kadromuz ile istediğiniz her sektör için en uygun sözleşmeleri sizler adına düzenlemekteyiz. Sizin haklarınızı koruyan ve kanuna uygun maddeler çerçevelerde oluşturulmuş kira kontratları düzenlemekteyiz.

Kira sözleşmesi avukat tarafından düzenlendiğinde sonu hüsran ve sorunlar ile bitmez. Aksine açılan davalar sonucu mal sahibini haklı çıkaran yanları bulunur.

Konut ve İşyeri Kira Sözleşmelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kira Hukuku Avukatı Kadıköy hizmetlerimiz aracılığı ile hazırlanan sözleşme, yazılı ve hukuka dayalı olarak düzenlenir. Bu sayede doğabilecek herhangi bir sorunun oluşması engellenmiş olur. Sözleşmeler yazılı olmanın dışında sözlü biçimde de yapılabilir. Bu şekilde hiçbir şekil ve kanıta bağlı olmayan sözlü sözleşmeler ise kanunen hiçbir etkisi bulunmayan durumlardır. Konuşulan şartların ispatı anlamında yazılı sözleşmeler büyük öneme sahiptir.

Kiracı tahliye avukatı

Bu dava türü sözleşmelerin son bulduğu noktada karşımıza çıkmakta olan bir dava türüdür. Kira Hukuku kapsamında taraflar haklarını aramak için sıklıkla dava açmaktadır. Kira Avukatı İstanbul hizmet seçeneklerimizden yararlanarak sizlerde Kiracı tahliye davalarının lehinize sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kiracının Tahliyesi Sebepleri Nelerdir?

 1. Vaktinde ödenmeyen kira ücreti.
 2. Yazı olarak tahliye taahhüt belgesi almak
 3. Kiralayan kişinin ortaya çıkan konut ve iş yeri talebi
 4. Taşınmaz durumdaki yapının yeniden inşaya alınması
 5. Kira süresinin on yılı aşması
 6. Hukuken haklı olacak 2 ihtarın yapılması

Kiraya Veren ve Kiracının Sorumlulukları aynı zamanda Kira SÖZLEŞMESİ hangi hukuk dalıyla ilgili oluşu borçlar Kanunu ile ilgilidir.

Kira sözleşmesinde belirtilen süre dolmadan evden ayrılmak kalan süre kadar ödeme yapılmasına sebebiyet verebilir.

Kadıköy Kiracı Tahliye Avukatı anlamında bizlere ulaşarak aklınızdaki sorulara cevaplar bulabilirsiniz.