Maltepe Avukat

Maltepe Avukat

Maltepe Avukat

Maltepe Avukat ve arabuluculuk bürosu olarak müvekkillerine her zaman hukukun üstünlüğü ilkesini koruyarak hizmet vermekteyiz. Sizler de yasal süreçlerinizde haklarınızın korunması adına danışmanlık ve avukatlık talebinde bulunmak için hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Hukuk büromuz bünyesinde faaliyet gösterdiğimiz pek çok hukuk dalı bulunmaktadır. Başta trafik ve iş kazaları için açılabilecek tazminat davaları, gayrimenkul ve şirket hukuku kapsamındaki tüm açılmış ve açılacak davaların takibi hizmetlerini yerine getirmekteyiz. Ayrıca miras ve kamulaştırma davaları için de yine alanında deneyimli ve tecrübeli avukat arkadaşlarımız ile görüşebilirsiniz.

 

Tazminat Hukuku (İş Kazası- Trafik Kazası)

Tazminat hukuku avukatı desteği almanız bu tür davalarda herhangi bir hak kaybına uğramamanız açısından oldukça önemlidir. Avukat arkadaşlarımız sadece tazminat talep eden tarafların vekilliğini değil talep edilen tarafın da vekilliğini üstlenmektedir. Her iki taraf olarak da kesinlikle tazminat davalarında mağduriyet yaşamamanız adına yasal sürecin profesyonel olarak takip edilmesi oldukça önemlidir.

Tazminat hukuku maddi ve manevi tazminat olarak incelenmektedir. Maddi tazminat davalarının açılması için öncelikli olarak kişinin mal varlığında bir eksilme veya hedeflenen artış miktarında bir sapma olması gerekmektedir. Ayrıca bunların ispatı da maddi tazminat için gereklidir.

Manevi tazminat davalarının açılması için ise bazı şartların oluşması gerekmektedir. Öncelikli olarak ortada hukuksuz bir eylemin meydana gelmiş olması gerekmektedir. Mağdur olan tarafın ise manevi yönden yani psikolojik olarak etkilenmesi halleri manevi tazminat açılması için yeterli görülmektedir. Bu noktada kişinin kişilik haklarının zedelenmesi, ekonomik durum veya yaşanılan olayın etkileri de tazminat davalarında değişkenler olarak göz önüne alınmaktadır. Buna göre de tazminat hesaplamaları yapılmaktadır. Maltepe avukat ekibimiz ise bu noktada sizlere maddi ve manevi tazminat davaları için profesyonel vekillik hizmeti sunmaktadır.

 

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul hukuku avukatlarımız taşınmaz mallar ile ilgili yaşanabilecek tüm uyuşmazlıklarda müvekkillerinin haklarını korumayı görev edinmişlerdir. Gayrimenkul bağışlama, tapu iptali ve tapu tescil davaları ile ilgili tüm işlemleri yasal süreç içerisinde yakından takip etmektedirler.

Gayrimenkul hukuku her türlü arsa, arazi, tarla ve konut niteliğine sahip olan tüm yapılar için düzenlenen kanun maddelerini kapsamaktadır. Gayrimenkul kanununa ek olarak imar kanunu ve toprak koruma kanunu gibi kapsamlı tüm dallar da gayrimenkul davaları içerisinde kesinlikle değerlendirilmelidir.

Maltepe avukat büromuzdaki gayrimenkul avukatlarımız ise öncelikli olarak taşınmazlar ile ilgili her türlü alım ve satımla alakalı olarak tapuların tescil işlemlerini yerine getirmektedir. Bunların dışında kiracılar için sözleşmelerin hazırlanması ve kiracıların tahliyesi için dava açılması süreci ile de ilgilenmektedirler.

Tapuların iptali için ve tescili için açılmış olan davaların takibini yaparken açılması gereken davaları ivedilik ile açmaktadırlar.

Gayrimenkul hukuku kapsamında görev yapan avukatlarımız kiracıları, mal sahiplerini yatırımcıları, inşaat firmalarını ve firmaların yetkililerini ve planlamacıları da temsil etmektedirler.

 

Şirketler Hukuku

Şirketler hukuku alanında uzman ve deneyimli olan avukatlarımız şirketlerin kuruluş aşamasından sermayelerinin artırılmasına kadar olan tüm süreç ile ilgilenmektedirler. Şirketin işçilere karşı olan haklarının korunması ise Maltepe avukat ekibimiz tarafından titizlik ile takip edilen konular içerisinde yer almaktadır.

Şirketler hukuku Ticaret Hukuku içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda şirket kavramının tanımı ve şirketler ile ilgili tüm detaylar da Borçlar Kanunu içerisinde düzenlenmiştir.

Şirketler arasında ortaklıkların giderilmesi veya sözleşmelerden doğan tüm uyuşmazlıklar için avukatlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Şirket hukuku kapsamında hizmet sunacak olan avukatlarımız öncelikli olarak şirketlerin kuruluşları aşamasında ana sözleşmenin hazırlanmasını gerçekleştirmektedirler. Bunların yanı sıra haksız rekabetten kaynaklı olarak meydana gelebilecek uyuşmazlıkların çözülmesi için de şirketlerin haklarının savunulması adına gerekli yasal süreci takip ederler. Şirketlerin tebligatlarının takip edilmesi ve şirketin hukuki tüm çıkarlarının korunması için de Maltepe avukat ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

 

Miras Hukuku

Miras hukuku ile ilgili avukat talepleriniz için hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Miras avukatlarımız miras hukuku ile ilgili temel tüm bilgilere sahip olarak sizler adına yasal süreci takip etmektedirler. Tereke davasının açılması, mirasın reddi, ortaklığın giderilmesi gibi tüm miras hukukunu ilgilendiren davalar için avukat ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Özellikle miras hukukunu ilgilendiren tüm davalarınızda deneyimli ve tecrübeli bir avukat ile birlikte çalışmanız sizlerin yararınıza olacaktır. Hak kaybı yaşamamak adına sürecin yakından takip edilmesi ve Miras Hukuku ile ilgili detaylı bilgiye sahip olan bir vekil ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Miras avukatı dava vekilliğini üstelenen avukatlarımız mirastan mal kaçırma ve vasiyetname işlemlerinizde sizlere yardımcı olmaktadır. Ayrıca ölünceye kadar bakma sözleşmesinin düzenlenmesi ve tereke ile ilgili tüm tespit ve defter tazmini işlemlerinde de avukatlarımız süreç boyunca dosyanızı yakından takip etmektedir.

Miras hukuku ile ilgili en çok görülen uyuşmazlıklardan birisi de mal paylaşımı konusudur. Bu noktada müvekkillerimizin haklarını sonuna kadar takip ederek kesinlikle bir hak kaybına uğramamanız yönünde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Miras hukuku işlemlerine karşı ayrıca iptal davaları da açılabilmektedir. Ancak miras hukuku için açılacak olan davalar belirli bir süreye tabi olabilmektedir. Bu sürelerin yakından takip edilmesi için Maltepe avukat ekibimizden destek talep edebilirsiniz.

Veraset ilamı ve mirasçılık belgeleri ile ilgili yaşamış olduğunuz tüm sorunlarınız için Maltepe avukat ekibimiz ile görüşebilir ve vekillik ile danışmanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.