Pendik Gayrimenkul Avukatı

Anasayfa / Blog / Pendik Gayrimenkul Avukatı


Pendik Gayrimenkul Avukatı

Emlak alanında yaşanabilecek problem ve sorunlar sebebiyle birçok insan gayrimenkul avukatlık hizmetlerinden yararlanmaktadır. Türkiye’deki barınma ve mülkiyet konulu yaşanan hızlı ivmeyi göz önünde bulundurduğumuzda kiracı ya da malik sahibi için gayrimenkul sorunu bir hayli önemlidir. Gayrimenkul alım satım işlemlerinde Pendik gayrimenkul avukatı bürolarını ziyaret edebilirsiniz.

Neden gayrimenkul avukatı seçmeliyim? Emlak ve mülkiyet konusundaki hukuki süreç konusunda uzmanlaşmış avukat bürolarından yardım almanız maddi ve manevi kayıpların önüne geçecektir. Soru ve sorunlarınıza tutarlı ve profesyonel bir şekilde yanıt veren avukatları seçmeniz büyük bir avantaj sağlayacaktır. Müvekkilinin haklarını gözeterek dava sürecini yöneten avukat büroları ile iletişime geçebilirsiniz.

Gayrimenkul Avukatı Nedir?

Taşınmaz hukuku alanında uzmanlaşmış ve profesyonel hizmet veren kişiler gayrimenkul avukatı olarak adlandırılmaktadır. Sıklıkla karşılaşılan ihale takibi, kira sözleşmeleri, muris muvazaası-mal kaçırma, tapu iptali ve tescil davalarına ek olarak kat mülkiyeti ile alakalı da birçok konuda hukuki hizmet sağlamaktadır. Gayrimenkul avukatı taşınmaz ile ilgili tüm süreçleri yönetmek ve davaları sonuçlandırmakla yükümlüdür. Türkiye’de gayrimenkul avukatı tutma zorunluluğu olmasa da sürecin ekonomik kayıplara yol açmaması adına büyük bir tercih nedeni olduğunu da eklemeliyiz.  

Gayrimenkul Avukatı Hizmet Kapsamları Nelerdir?

Gayrimenkul avukatının avantajları arasında da gösterilebilecek hizmetleri arasında;

  • Alım-satım işlemleri
  • Yabancıların mülk edinme süreci
  • Çevre mevzuatına uygun proje denetlemeleri
  • Hukuki durum tespiti ve rapor hazırlanması
  • İzale-i şüyu davaları
  • İpotek uyuşmazlıkları
  • Gayrimenkul hakları tesis ve terkinleri
  • Tapu iptal ve tescil davası hazırlanması, sürecin takip ve yürütülmesi gösterilebilir.

Gayrimenkul Avukatı Fiyatları Nelerdir?

Ev, konut, arsa, arazi, işyeri vb. gibi pek çok taşınmaz konusunda profesyonel hizmet veren hukuk çalışanlarına gayrimenkul avukatı denmektedir. Peki, gayrimenkul avukatı fiyatları nelerdir? Öncelikle bu soruya yanıt verebilmek için gayrimenkule dair pek çok detay göz önünde bulundurulmalıdır. Taşınmaza dair detaylar, sözleşme ve tapu işlemlerindeki hak ve yaptırımlar, dava sürecinin ivmesi ve işleyişi gibi incelenmesi gereken detaylar hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Bu sebeple, gereksinim duyduğunuz gayrimenkul işleriniz için alanında uzman avukatlık bürolarına başvurmalısınız.