Türk Vatandaşlığı Avukat

Anasayfa / Blog / Türk Vatandaşlığı Avukat


Türk Vatandaşlığı Avukat

Türk vatandaşı olmak isteyen kişinin ergin ve ayırt etme gücüne sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda Türkiye’de kesintisiz olarak en az 5 yıl ikamet etme zorunluluğu bulunmaktadır. Türk vatandaşı olmak isteyen kişiler avukat yardımı ile başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Türk vatandaşı olmaya karar veren bir kişi valilik ya da dış temsilciliklere başvuru yaparak ortalama 5 ay ile 6 ay arasında bir süreçte vatandaşlık başvurusunun sonucunu alabilmektedir. Türk vatandaşlığı avukat yardımı ile başvuru yapılırsa süreç çok daha hızlı ve çok daha profesyonel bir şekilde ilerleme sağlamaktadır.

 

Türk Vatandaşı Olmak İçin Gereken Şartlar

Bazı yabancı kişiler Türk vatandaşı olmak için talepte bulunabilmektedir. Türk vatandaşı olmak için birtakım şartların yerine getirilmesi zorunludur. Yetkili makam kararı ile Türk vatandaşı olma hakkına sahip olunabilmektedir. Türk vatandaşı olabilmek için reşit olmak ve en az 5 yıl Türkiye’de  ikamet etmek şartının yanı sıra aynı zamanda iyi ahlak sahibi olmak, yeterli seviyede Türkçe bilmek, genel sağlık bakımından herhangi bir hastalık olmaması, Türkiye’de geçimini sağlayabilecek bir mesleğe sahip olması ve kamu düzenine aykırı bir engel teşkil edecek hallerin olmaması gibi şartlar ön planda tutulmaktadır.

 

Vatandaşlık Hukuku Avukatı

Vatandaşlık avukatı Anayasa, Medeni Hukuk ve Uluslar arası Hukuk hakkında kapsamlı bilgiye sahiptir. Bu nedenle Türk vatandaşlığına geçiş işlemlerinin yürütülmesinde bir avukattan yardım almak işlerin daha profesyonel ve hızlı ilerlemesi için oldukça önemlidir. Vatandaşlık işlemleri konusunda müvekkiline hukuki destek sağlamakta olan vatandaşlık hukuku avukatı vatandaşlık kazanılması için gerekli olan tüm işlemleri yönetmekte ve aynı zamanda vatandaşlık başvurusunun reddedilmesi durumunda ise dava sürecini başlatarak tüm dava sürecini takip etmektedir. Gerekli olan tüm işlemleri yakından takip ederek yönetimini sağlamakta olan vatandaşlık avukatı müvekkilinin vatandaşlık hakkı kazanabilmesi için gerekli olan tüm çalışmayı en ince ayrıntısına kadar profesyonel bir şekilde yönetmektedir. Kişinin Türk vatandaşı olabilmesi için gereken tüm şartları eksiksiz bir şekilde sağlıyor olması gerekmektedir. Yetkili makam kararı ile şartları eksiksiz olarak sağlamakta olan kişiler Türk vatandaşı olmaya hak kazanabilmektedir.