Tuzla Kiracı Tahliye Avukatı

Anasayfa / Blog / Tuzla Kiracı Tahliye Avukatı


Tuzla Kiracı Tahliye Avukatı

Tuzla Kiracı Tahliye Avukatı ya da Tuzla Kira Hukuku Avukatı olarak isimlendirilmekte olan bir meslek türüdür. Özellikle gayrimenkul sahibi olan kişiler için kiraya verilmiş olan ev ya da iş yeri bazen kira gelirinden daha fazla giderlere sahip olabiliyor.

 Doğru ve düzgün hazırlanmamış kira sözleşmeleri ise bunun en temel nedenini oluşturmaktadır.

Tuzla kira hukuku avukatı olarak firmamızdan profesyonel bir destek alarak bu konudaki mağduriyetlerinizi kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

Vermiş olduğumuz ayrıcalıklı hizmetler sayesinde her iki tarafında hakları korunmuş olabilir.

Kira Sözleşmelerinde Tuzla Kiracı Tahliye Avukatının etkisi

  • Ülke genelinde kira sözleşmesi hazır hale getirilmesi basit yöntemlerle yapılmaktadır. Özellikle kırtasiyeden alınan hazır şablonlar doldurularak temeli sağlam olmayan bir anlaşmaya imza atılmaktadır. Kiracı tahliye avukatı sayesinde ise kanun maddelerine en uygun şekilde kira sözleşmesi hayata geçirilebilmektedir.
  • Tuzla kira hukuku avukatı aracılığı vasıtasıyla hazır edilen kira sözleşmelerinin, hukuken en korumacı ve gözetlemeci maddelere sahiptir.
  • Garantili ve kapsamlı bir anlaşma yapmak isteyen kişiler bu anlamda tercihlerini İstanbul kira Avukatı ya da bulundukları ilin kira avukatlarından yana yapmaktadır.
  • Avukat nezaretinde ortaya çıkarılan her bir sözleşme kiracı ve mal sahibinin haklarını gözetler. Aynı zamanda herksin sahip olduğu hakları bilmesi için özel bilgilendirme de bu işlem esnasında taraflara yapılır.

Kira Konusunda Ne Gibi Davalar Açılır?

Kira ile ilgili olarak açılan davalar, oldukça geniş bir konuyu içine alır. Kişiler birbirinden farklı konularda şikayetçi olabilmektedir. Yoğun olarak karşımıza çıkmakta olan bazı durumlardan söz edecek olursak; mahkeme salonlarını dolduran kira davaları bellidir.

En başta tahliye davaları bu konuların başında gelmektedir. Mal sahibinin kiracısından mülkünü terk etmesini istemesine dair açılmakta olan dava türüdür. Bu dava tiplerinde mal sahibinin kiracısına boşatma isteğinde bulunmasına karşın anlaşmazlığın sağlanamadığı görülür.

Bu sebeple; Tuzla Kiracı Tahliye Avukatı talebi oluşmaktadır. Başvuruda bulunan taraf Kiracı tahliye avukat ücreti bedellerini dava sonuçlanıncaya kadar üstlenir.

Kiracı tahliye avukat ücreti 2022 yılı için kanun maddesinde belirlenmiş olan tutarlar kadar dava açan kişiden temin edilir.

Ev sahibi kiracı anlaşmazlıklarında avukat ücreti en başta tek taraflı alınıyor olsa da dava sonunda haklılık durumuna göre karşı taraf da yüklenebilmektedir.

Kiracının Tahliyesini İsteyen Mal Sahibi Ne Yapmalıdır?

Kiracının Tahliyesini İsteyen Mal Sahibi gibi durumlar karşısında kanunlarımız genel olarak kiracıyı korumaktadır. Haklarının korunması ve mağdur olamaması için bu şekilde olaya bakılır.

Avukatsız tahliye davası durumlarında davanın uzaması söz konusu olabilmektedir. Kiracı Tahliye avukatı Antalya, Kiracı tahliye avukatı İzmir ve diğer illerin her biri için aynı görevi üstlenmekte olan uzman kişilerdir.

Profesyonel bir hizmet alarak işinizi aksatmadan ve değerli zamanınınız gereksiz harcamamak için Tuzla Kiracı Tahliye Avukatı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.